Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej OJCE I DZIATKI

Zapraszamy do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Lwowskiej 21:

Warsztat edukacyjny dla dzieci – młodych podróżników i odkrywców czyli spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem „Wombat Maksymilian – podróże i przygody" - 23 sierpnia 2019 roku godz. 10.00 - 11.00

Wombat Maksymilian – to seria nagradzanych powieści podróżniczych dla dzieci z elementami edukacyjnymi i interaktywnymi. Książki stanowią punkt wyjścia i tło edukacyjnego spotkania autorskiego.

Będzie mowa o różnych zwierzętach. Ale najwięcej o wombatach, bo główny bohater książki jest przedstawicielem tego mało znanego gatunku. O podróżach, geografii i kulturze niezwykłego królestwa w Himalajach, jakim jest Bhutan (tam rozgrywa się akcja pierwszej książki: „Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka”). A także sąsiedniego Nepalu, gdzie Wombat zawędrował w drugiej części pt. „Wombat Maksymilian i misja na dachu świata”.

Na spotkanie z Marcinem Koziołem obowiązują zapisy: https://festiwalliteraturydzieciecej.pl/…/miedzypokoleniow…/

Ostry Dyżur Literacki - 23 sierpnia 2019 roku, godz. 11.00 - 14.00

Ostry dyżur literacki to już sprawdzona podczas Festiwalu Literatury dla Dzieci oraz  w czasie Targów Książki w Katowicach, akcja promująca czytelnictwo w zaskakującej happeningowej formie utrzymującej balans pomiędzy zabawą a autorytetem eksperta. Skierowana głównie do dzieci do 12 r. ż. i rodziców. W scenografii i konwencji gabinetu lekarskiego merytoryczni specjaliści literatury dla dzieci w kitlach lekarskich rekomendują wartościowe książki indywidualnie dobrane do wieku i preferencji oraz dotychczasowych doświadczeń czytelniczych ze szczególnym uwzględnieniem wartościowych nowości.
Tytuły książek i ich dawkowanie przepisywane są na receptach. Akcja ma za zadanie uzdrowić tych, którym wydaje się, że czytanie jest nudne i zarekomendować kolejne wartościowe tytuły dzieciom, które od książek nie stronią.

Szczegółowe programy wraz z kartą do zbierania pieczątek, która upoważnia do odbioru nagród dostępne  są w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz w Bibliotece Głównej.

Zapraszamy do zapoznania się z całym programem Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki i wzięcia udziału również w pozostałych wartościowych spotkaniach. Poniżej plakat oraz zdjęcia z oficjalnego rozpoczęcia małopolskiej edycji festiwalu, które odbyło się w Restauracji Wierzynek w Krakowie.