Sądecki Klub Literacki

Sądecki Klub Literacki został założony przez byłych członków Klubu Literackiego "Sądecczyzna". 10 grudnia 2016 roku z okazji 20 rocznicy nieistniejącego już od wielu lat KLS spotkali się Janusz Jedynak, Stanisława Widomska, Janusz Szot, Tadeusz Basiaga, Marek Stepień i Joanna Babiarz - wtedy to postanowili spotykać się nadal w tym gronie, ale pod nazwą Sądecki Klub Literacki.

Przytulne a zarazem przyjazne miejsce dla swoich spotkań znaleźli przy Sądeckiej Bibliotece Publicznej im. J. Szujskiego w Nowym Sączu. Na łamach Dobrego Tygodnika Sądeckiego ukazał się 12 stycznia 2017 r. artykuł informujący o klubie i jego powstaniu z propozycją zgłaszania się osób zainteresowanych działalnością klubu. I tak na spotkania przychodziło coraz więcej osób - poetów, miłośników pięknego słowa, znawców innej rzeczywistości.

Odbyły się nie tylko spotkania klubowe, ale również imprezy, w których brał udział Klub - "Pączek dla kultury", "Noc Bibliotek" i wieczór poświęcony poecie Bolesławowi Leśmianowi.

Najbliższe spotkania:

23 października br. - spotkanie Sądeckiego Klubu Literackiego
godz. 17.00, zabytkowe piwnice biblioteki, ul. Franciszkańska 11

6 listopada br. - Zaduszki Poetyckie - wieczór wspomnień o zmarłych poetach z Sądecczyzny, godz. 18.00, zabytkowe piwnice biblioteki

17 listopada br. - promocja tomiku poezji Janusza Szota Bez sztucznej pozy
godz. 18.00, zabytkowe piwnice biblioteki

Członkowie Sądeckiego Klubu Literackiego: