Sądecki Klub Literacki

Sądecki Klub Literacki został założony przez byłych członków Klubu Literackiego "Sądecczyzna". 10 grudnia 2016 roku z okazji 20 rocznicy nieistniejącego już od wielu lat KLS spotkali się Janusz Jedynak, Stanisława Widomska, Janusz Szot, Tadeusz Basiaga, Marek Stepień i Joanna Babiarz (zabrakło jednynie Marii Piniańskiej, gdyż była chora) - wtedy to postanowili spotykać się nadal w tym gronie, ale pod nazwą Sądecki Klub Literacki.

Przytulne a zarazem przyjazne miejsce dla swoich spotkań znaleźli przy Sądeckiej Bibliotece Publicznej im. J. Szujskiego w Nowym Sączu. Na łamach Dobrego Tygodnika Sądeckiego ukazał się 12 stycznia 2017 r. artykuł informujący o klubie i jego powstaniu z propozycją zgłaszania się osób zainteresowanych działalnością klubu. I tak na spotkania przychodziło coraz więcej osób - poetów, miłośników pięknego słowa, znawców innej rzeczywistości.

W 2017 r. odbyły się nie tylko spotkania klubowe, ale również imprezy, w których brał udział Klub - "Pączek dla kultury", "Noc Bibliotek" - wieczór poświęcony poecie Bolesławowi Leśmianowi, promocja najnowszego tomiku poezji Janusza Szota oraz wieczór poetycko-muzyczny "Poeta cierpi za miliony" o życiu i twórczości Andrzeja Bursy.

W listopadzie 2018 roku Sądecki Klub Literacki świętował 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 70-lecie MPK w Nowym Sączu. Wiersze członków SKL-u były wklejone w autobusach MPK a 11 listopada 2018 r. poeci jeżdżąc w autobusach w Nowym Sączu prezentowali swoje (i nie tylko) wiersze związane z patriotyzmem i odzyskaniem niepodległości.

23 listopada 2018 r. w Cafe Kwadrans odbyła się promocja Almanachu Sądeckiego Klubu Literackiego "Na szlakach poezji". Promocja Almanachu odbyła się także 18 grudnia 2018 r. w Krakowie w Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszą".

Członkowie Sądeckiego Klubu Literackiego: