"10 rzeczy do zrobienia przed liceum" - warsztaty dla nastolatków

W roku szkolnym 2017/2018 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbywają się kreatywne warsztaty dla nastolatków "10 rzeczy do zrobienia przed liceum". Na warsztatach młodzież może się sprawdzić w różnych dziedzinach. Próbujemy, sprawdzamy, szukamy odpowiedzi... „10 rzeczy do zrobienia przed liceum” prowadzą profesjonaliści i pasjonaci. Zapraszamy chętnych w czwartki o godz. 17.00 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Lwowskiej 21. Wstęp wolny.

Jako pierwsze podjęte zostało wyzwanie ZRÓB SOBIE IDEALNE ZDJĘCIE. Warsztaty fotograficzne poprowadziła Karolina "migaFka" Ferenc. Podczas spotkań dzieliła się swoją pasją a uczestniczki otrzymały wiele cennych rad, robiły samodzielnie zdjęcia oraz wzięły udział w konkursie z wspaniałymi nagrodami, za które dziękujemy Karolinie "migaFce" Ferenc a także FOTO Styl Jacek Oracz.

Wyzwanie nr 2 - POZNAJ SIEBIE - ZNAJDŹ PASJĘ - poprowadziła Elżbieta Fedko z Akademi Rozwoju i Pasji, która pokazała jak znaleźć w sobie motywację do działania i jak uczyć się efektywniej.

Ostatnim wyzwaniem podjętym w 2017 roku było PRZEŻYĆ ŚWIĘTA I NIE ZWARIOWAĆ. Pierwszą jego część poprowadziła Barbara Mordarska z Katolickiego Liceum Plastycznego w Nowym Sączu, zapoznając młodzież ze sztuką pozłotnictwa i innymi technikami zdobienia. Uczestniczki wykonały własnoręcznie bogato zdobione inicjały, stosując m. in. technikę pozłotniczą. W ramach tego wyzwania wybrały także dla siebie lekturę na Święta - najciekawsze książki z zakresu literatury młodzieżowej polecała Lucyna Janczy z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży.

Wyzwanie nr 4 - TANIEC NOWOCZESNY - w karnawale nie mogło zabraknąć zabawy i tańca.  Podczas styczniowego spotkania uczestniczki rozmawiały o historii tańca, dowiedziały się gdzie narodził się hip-hop, a po rozgrzewce spróbowały swoich sił w tańcu. Za profesjonalną i pełną pasji lekcję dziękujemy pani Julii Kowalik z NO LI.MIT Dance Academy.

Wyzwanie nr 5 - POMÓŻ INNYM - tuż przed feriami odbyło się spotkanie dotyczące wolontariatu. Swim doświadczeniem i cennym czasem podzieliła się pani Halina Rams ze Stowarzyszenia Sursum Corda.