Warsztaty dla nastolatków

19 października 2017 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży rozpoczęły się kreatywne warsztaty dla nastolatków "10 rzeczy do zrobienia przed liceum". Przed nami: zrób sobie idealne zdjęcie, poznaj siebie - znajdź swoją pasję, pomóż innym, zrób wywiad życia, zostań mistrzem, znajdź styl i pozostań sobą, zostań szalonym naukowcem czy zorganizuj najlepszą imprezę. Te i inne wyzwania czekają na spełnienie! Spotykamy się w czwartki o godz. 17.00 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Lwowskiej 21. Wstęp wolny.

Wyzwanie nr 1 - ZRÓB SOBIE IDEALNE ZDJĘCIE - poprowadziła Karolina "migaFka" Ferenc. Na warsztatach dzieliła się swoją pasją do fotografowania. Uczestniczki otrzymały wiele cennych rad, robiły samodzielnie zdjęcia oraz wzięły udział w konkursie z wspaniałymi nagrodami, za które dziękujemy Karolinie "migaFce" Ferenc a także FOTO Styl Jacek Oracz.

Wyzwanie nr 2 - POZNAJ SIEBIE - ZNAJDŹ PASJĘ - poprowadziła Elżbieta Fedko z Akademi Rozwoju i Pasji, która pokazała jak znaleźć w sobie motywację do działania i jak uczyć się efektywniej.

Wyzwanie nr 3 - PRZEŻYĆ ŚWIĘTA I NIE ZWARIOWAĆ. Pierwszą część wyzwania poprowadziła Barbara Mordarska z Katolickiego Liceum Plastycznego w Nowym Sączu, zapoznając młodzież ze sztuką pozłotnictwa i innymi technikami zdobienia. Uczestniczki wyzwania wykonały własnoręcznie bogato zdobione inicjały, stosując m. in. technikę pozłotniczą. W ramach wyzwania uczestniczki wybrały także dla siebie lekturę na Święta - najciekawsze książki z zakresu literatury młodzieżowej polecała Lucyna Janczy z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży.