Oferta dla dzieci i młodzieży
ZAJĘCIA DLA UCZESTNIKÓW INDYWIDUALNYCH – ODDZIAŁ DLA DZIECI i MŁODZIEŻY
ul. Lwowska 21, tel. 18 441 37 10 lub 18 443 81 39, wew. 21, 22
ZAJĘCIA DLA PRZEDSZKOLAKÓW
Kolorowa biblioteka, zajęcia literacko - plastyczne, na których dzieci w bajkach i wierszach szukają inspiracji do tworzenia własnych dzieł. Wtorki w roku szkolnym, godz. 16:00. Wstęp wolny.
Z bajką przez okrągły roczek, na program spotkań składa się m.in. czytanie bajek, zabawy ruchowe, śpiewanie piosenek i zajęcia plastyczne. Podczas zajęć poruszane są różnorodne tematy bliskie dzieciom. Czwartki w roku szkolnym, godz. 16:00. Wstęp wolny.
GRUPA TEATRALNA LEŚNE DUSZKI
Warsztaty, na których przygotowywane są inscenizacje teatralne. Grupa występuje podczas spotkań autorskich, wystaw, spotkań literackich, przy okazji konkursów oraz zajęć feryjnych i wakacyjnych. poniedziałki w roku szkolnym, godz. 14:00. Zainteresowanych prosimy o wcześniejszy kontakt.
ZAJĘCIA SOBOTNIE
Biblioteka, gry i TY, zajęcia przeznaczone dla wszystkich chętnych dzieci. Na spotkaniach gramy w gry planszowe, dzieci układają klocki Lego, klocki konstrukcyjne. Jest też miejsce na inne kreatywne zabawy. II i IV sobota miesiąca w roku szkolnym, godz. 11:00.
Dyskusyjny Klub Książki "Zielony wędrowiec" - DKK to nie tylko rozmowy o przeczytanych książkach. To także wspaniała zabawa: rozwiązywanie zagadek, kalambury, poznawanie dzieł wybranych ilustratorów. III sobota miesiąca, godz.11:00. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 9 – 12 lat.
Sobota z Pomysłowym Dobromirem - zajęcia interdyscyplinarne zainspirowane książkami. W programie zajęć znajduje się m.in. zgłębianie tajników wielu dziedzin wiedzy poprzez doświadczenia, działania plastyczne i konstruktorskie. III sobota miesiąca, godz. 11:00. Prosimy o wcześniejszą rezerwację (tel. 18 441 37 10 lub 18 443 81 39, wew. 21, 22).
Zajęcia dla klas i grup zorganizowanych - oddział dla dzieci i młodzieży
ul. Lwowska 21, tel. 18 441 37 10 lub 18 443 81 39, wew. 21, 22
Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny i ustalenie terminu spotkania.
Z książką na Ty, zajęcia edukacyjno-literackie. Dla chętnych grup przedszkolnych możliwość dołączenia do Klubu Małego Czytelnika i połączenia wizyt w bibliotece z wypożyczaniem książek. W każdym miesiącu inny temat przybliżający uczestnikom świat literatury dziecięcej oraz różnorodne, rozwijające zabawy
i zadania.
ABC biblioteki, zajęcia interdyscyplinarne z zakresu edukacji czytelniczej. Dostosowane do wieku oraz potrzeb danej grupy. Zajęcia przeznaczone dla grup przedszkolnych i klas ze szkół podstawowych.
Książka na każdą porę roku, zajęcia literackie z elementami biblioterapii i arteterapii. Na spotkaniach dzieci stykają się z tekstem literackim, plastyką, muzyką i ruchem. Zajęcia przeznaczone dla klas integracyjnych i specjalnych.
Zajęcia dla klas i grup zorganizowanych - BIBLIOTEKA GŁÓWNA
ul. Franciszkańska 11, tel. 18 443 87 52 lub 18 443 83 02, wew. 28
Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny i ustalenie terminu spotkania.
La Cappella Sistina – zapraszamy nauczycieli wraz z uczniami na prezentacje trzytomowego albumu zawierającego fotografie XV- i XVI-wiecznych fresków z Kaplicy Sykstyńskiej w Rzymie. To unikalny w skali światowej projekt wydawniczy. Jeden z tomów albumu poświęcony jest freskom piętnastowiecznych malarzy, kolejne dziełom Michała Anioła, czyli sklepieniu oraz freskowi przedstawiającemu Sąd Ostateczny. Warto przyjść, posłuchać i zobaczyć to unikatowe dzieło. Prezentacje dostosujemy do wieku uczniów oraz potrzeb danej grupy.
Wśród książek i czasopism - zapraszamy uczniów na zajęcia z edukacji czytelniczej oraz na bezpośredni kontakt z różnymi rodzajami dokumentów bibliotecznych. Zajęcia przeznaczone dla grup uczniów ze starszych klas szkoły podstawowej oraz dla uczniów szkół średnich. Nauczymy korzystania z różnych źródeł informacji i katalogów komputerowych (wyszukiwanie informacji w książkach, czasopismach, internetowych bazach informacyjnych). Pokażemy książki XXI wieku: ebooki, audiobooki, Legimi , Ibuk Libra, Wolne Lektury, Academica.
Wielokulturowość Sądecczyzny - zapraszamy nauczycieli z uczniami na zajęcia z historii Nowego Sącza dotyczące mniejszości narodowych - Żydów, Romów, Łemków. Polecamy spacery po byłej dzielnicy żydowskiej, miejscach kultu religijnego, wykłady z tradycji żydowskich pt. "Od kołyski aż po grób", lekcje z historii Zagłady Żydów w Nowym Sączu.
Zajęcia wprowadzające do wizyty w Państwowym Muzeum Auschwitz Birkenau - historia obozu, ślady pamięci.
Zajęcia dla grup zorganizowanych - ZBIORY REGIONALNE I ZABYTKOWE
ul. Lwowska 21, tel. 18 441 37 10 lub 18 443 81 39, wew.23.
Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny i ustalenie terminu spotkania.
Książka – sądeckie dziedzictwo kultury. Zapraszamy uczniów klas VII-VIII oraz szkół średnich na zajęcia z edukacji czytelniczej w Zbiorach Zabytkowych Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Na przykładzie starodruków, książek z XIX wieku, fotografii, grafik i innych pamiątek pokażemy życie sądeczan w poprzednich wiekach i ich związek z książką i słowem pisanym.
Zajęcia dla grup zorganizowanych - filie osiedlowe
Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny i ustalenie terminu spotkania
w danej filii.
ABC biblioteki, dla grup przedszkolnych i klas ze szkół podstawowych. Zajęcia interdyscyplinarne z zakresu edukacji czytelniczej. Dostosowane do wieku oraz potrzeb danej grupy. Odbywają się we wszystkich filiach Sądeckiej Biblioteki Publicznej.
Spotkania w Krainie Baśni, dla grup przedszkolnych. Interdyscyplinarne spotkania literackie, łączące m.in. głośne czytanie, zabawę, plastykę, muzykę, ruch. Spotkania odbywają się w bibliotekach na osiedlach: Gołąbkowice, Gorzków-Wojska Polskiego, Millenium, Wólki.
Kluby Małego Czytelnika, dla grup przedszkolnych i klas 0 – III. Czytelnicze spotkania dla najmłodszych połączone z wypożyczaniem książek. Spotkania odbywają się w bibliotekach na osiedlach: Biegonice, Gołąbkowice, Gorzków-Wojska Polskiego, Millenium, Wólki.